Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Големото јаболко е на радарот на луѓето ширум светот повеќе од еден век и не е тешко да се види зошто. Градот подигнува облакодери уште од своето основање и исто толку долго е центар на културата и на иновациите. Но, како што одминува времето, зградите, заедно со соништата, стануваат сè поголеми и треба да има доволно пари при рака за да се остварат тие промени. Затоа, влезете во светот на мегапроектите. Њујорк троши милијарди и милијарди долари за да им ги донесе на луѓето најновите и најдобри градби и услуги и се чини дека нови проекти никнуваат секој ден. Затоа, денеска ги разгледуваме најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк.

реклама

Архитектура

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more

15 најлоши дизајни на куќи

Read more

Нови видеа

play_arrow
Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Read more
play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Read more
play_arrow

15 најголеми древни битки во историјата

Read more
play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more