Најдобрите голови во Серија А за изминатата декада

Италијанската Серија А ги одбра најдобрите голови за изминатата декада постигнати во периодот 2010-2019.

Изборот е објавен на официјалниот YouTube канал на лигата. Нормално, има премногу убави голови постигнати во Италија, па многумина се незадоволни бидејќи нивниот омилен погодок не се нашол помеѓу избраните.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Првата панда родена во Јужна Кореја стана хит на интернет

Read more
play_arrow

Десетте најстрашни доживувања во вселената

Read more
play_arrow

Топ 7 нови игри за февруари

Read more
play_arrow

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Мачка-чувар

Read more
play_arrow

Индиец создаде чизми кои пукаат

Read more
play_arrow

Скијач во Романија едвај се спаси од мечка

Read more
play_arrow

Дали темната материја навистина е толку важна?

Read more
play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Read more
play_arrow

Ова е трејлерот за новиот филм „Godzilla vs. Kong“

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Read more
play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more