Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Овие парови се доказ дека вистинската љубов постои и се среќни цел живот.

Лав и Вага

Вагата ја смирува потребата на Лавот за луксуз и трошење пари. Овие два знаци имаат баланс во врската. Лавот ги почитува добрите манири на Вагата, но може да ги научи полесно да донесуваат одлуки. Оваа врска е долготрајна, динамична и прекрасна.

Стрелец и Овен

Оваа врска ќе успее бидејќи на партнерот ќе му се допадне вашиот карактер и енергија. Идеалната комбинација е мажот роден во хороскопскиот знак Овен и жена родена во хороскопскиот знак Стрелец. Не можете да живеете еден без друг, го цените вашето слободно време, а кога сте заедно сте среќни и исполнети. Сексот е одличен бидејќи и двајцата партнери се склони кон експериментирање во спалната соба.

Скорпија и Риби

Оваа љубовна врска е одличен спој на почитување и разбирање. Скорпијата е мистериозна, а оваа нејзина карактеристика нема да му пречи на партнерот роден во знакот Риби.

 

реклама

Борељ: ЕУ не може да го запре Израел

Read more

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Филипче: Рано е да се тргнат маските на отворено

Read more

Најжестоки воздушни напади врз Појасот Газа, загинаа 119 Палестинци

Read more

Љубов и секс

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more

Жените кои секој пат доживуваат оргазам ги прават овие пет работи

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Марио готви меци пакери

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете јајца?

Читај повеќе

Идеја за појадок: Мафини со сирење и зеленчук

Читај повеќе

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе