Најдобрите мажи според хороскопот: Тие се грижливи, забавни и искрени

Жените за партнер сакаат некој што е стабилен, лојален и од доверба, а астрологијата открива во кои знаци се раѓаат најдобрите сопружници, пишува PinkVilla.

Романтичен, чесен и доверлив, мажот Бик знае како да покаже љубов и да усреќи жена. Мажите родени во знакот на Рак делат љубов и внимание, поради што важат за едни од најдобрите партнери за брак.

Во кои четири знаци се родени мажите создадени за долг и среќен брак?

Бик

Во односот бара стабилност и тоа најмногу го инспирира. Секогаш ќе внимава на вас, ќе ве разгалува и гали. Бикот е многу романтичен, лојален и чесен, дефинитивно знае како да усреќи жена.

Лав

Мажот Лав е лојален и има длабоко чувство за разбирање за својата партнерка. Многу е приврзан и внимателен кон партнерката. сака да ја разгалува со многу подароци, да ја води на шопинг или на заедничко патување. Лавот е голема поддршка за партнерката.

Рак

Мажот Рак сака се што е поврзано со љубовта, а времето минато со него е секогаш забавно. Многу е емотивен и приврзан, сака да ја опсипува партнерката со љубов, но и да минува квалитетно време со неа. Чесен е, весел и позитивен, би направил се за да усреќи саканата.

Риби

Мажот роден во знакот на Риби секогаш им угодува на блиските. Никогаш не му е проблем да се потруди да ја усреќи партнерката. покрај него, жената секогаш се чувствува сакано и почитувано.

Ќе се погрижи секогаш да биде тука за неа како потпора, во добри и лоши моменти.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Живот

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Read more

Пари, нов стан, запросување - три хороскопски знаци со најмногу среќа во октомври

Read more

Маките кои денешните тинејџери тешко можат да ги сфатат

Read more

Интроверт или екстроверт – начинот на кој се изразувате ве разоткрива

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе