Најдобрите забивања во Евролигата

И Стариот континент има што да понуди кога е во прашање кошарката.

Само во изминатиот месец март во рамките на Евролигата се забележани некои навистина одлични забивања, во стилот на НБА.

SportKlub ги издвои десетте најдобри.

реклама

Кошарка

Лука Дончиќ, не си реален!

Read more

Бурна ноќ во НБА: Портланд поразени од Мајами, Спарс подобри од Маверикс

Read more

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Read more

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Read more
play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more
play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more
play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more
play_arrow

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more
play_arrow

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more
play_arrow

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more
play_arrow

Десетте најдобри вежби за секси задник и нозе

Read more
play_arrow

Седум големи градови без популарен фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Read more
play_arrow

Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Read more