Најдоброто од Наполи сезонава

Најдобрите моменти на тимот од Неапол во досегашниот дел од сезоната 2019/20.

Наполи моментално е на 6. место со 39 бодови. Најдобар стрелец е Полјакот Аркадиуш Милик со 9 голови, пред Дрис Мертес со 6 и Лоренцо Инсиње со 5. Најмногу асистенции има Хосе Каљехон, 6, а по 5 пати асистираа Инсиње и Мертенс.

Сите 26 натпревари ги одигра единствено Пјотр Желињски, иако не беа сите од почеток бидејќи на 3 влегуваше од клупата. Еден помалку одиграа Инсиње и десниот бек Џовани Ди Лоренцо кој пак има најмногу минути на терен, вкупно 2.250, односно сите 90 минути на 25-те натпревари.

реклама

Фудбал

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Read more

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Read more

Нови видеа

play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more