Најексклузивните механички тастатури во светот

Нејтан Ким, познат како Taeha Types, е еден од врвните експерти за механички тастатури изработени по нарачка.

Тој се пронајде во оваа ексклузивна технолошка сцена каде вели дека има сѐ поголема побарувачка за врвни, персонализирани тастатури, особено во гејмерската заедница.

Во разговор со The Verge тој открива како се прават ексклузивните  механички тастатури по нарачка и специјалните додатоци за нив.

реклама

Хардвер

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more

Dell претстави два нови лаптопа

Read more

Apple планира да произведе iPad и iPad mini со поголем екран

Read more

Поглед во новиот таблет Surface Go 2

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more