Најголемите „давежи“ меѓу хороскопските знаци

Секој од нас има маани и понекогаш може да биде досаден и заморен во друштво, но ако ги погледнеме нашите астролошки карактеристики, има одредени хороскопски знаци кои се истакнуваат како најнапорни.

Ова се најнапорните хороскопски знаци - разговорот со нив може да биде вистинска тортура.

Дали сте меѓу нив?

Јарец

Тие ги нервираат луѓето со нивната практичност и ефикасност. Јарците честопати ги притискаат соработниците и колегите да направат повеќе отколку што треба и се стремат кон совршенство. Поточно, нивната верзија на совршенството. Не се многу флексибилни и тоа може страшно многу да иритира.

Лав

На Лавовите секогаш им треба многу внимание и сакаат да бидат во центарот на вниманието и нема да престанат да зборуваат сè додека не им се исполнат потребите. Гласни се и доминираат во речиси секој разговор и обично сакаат нивниот збор да е последен, што може да биде многу напорно.

Скорпија

Скорпиите се таинствени и имаат тенденција да ги нервираат своите соговорници преку прекумерно криење и задржување на информации. Многу лесно се лутат и тогаш стануваат уште понекомуникативни, особено во клучни моменти кога е потребна нивната соработка. Обожаваат да манипулираат со луѓето и тоа го прават во секоја можна прилика, во кој било степен.

Стрелец

Она што најмногу иритира кај Стрелците е што тие не знаат кога да запрат. Постојано сакаат да истражуваат и да уживаат во нови авантури, а не сфаќаат дека не сите околу нив се подготвени на истото и во иста мера. Ќе ве откачат ако не сте им интересни, ама прво ќе ве „издриблаат“ колку што можат.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Живот

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Read more

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Read more

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Read more

Почина жирафата Тобого во Скопската ЗОО

Read more
 

Магазин

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Читај повеќе

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе