Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Светското првенство во фудбал на ФИФА е едно од најпрестижните спортски натпреварувања во светот.

Најдобрите фудбалери од целата планета еден месец го слават фудбалот, најважната споредна работа во светот. Светските првенства ретко минуваат без изненадувања во сите фази, а секако најинтересни се оние во финишот.

Од успехот на САД на првото Светско во Уругвај во 1930 година, до неуспехот на Германија на последното СП во Русија 2018, ова се најголемите изненадувања на секое од вкупно 21 издание на Светското првенство во фудбал досега.

реклама

Фудбал

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Read more

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Read more

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Read more

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more
play_arrow

Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Read more