Најголемите маани на огнените знаци: Овен, Лав и Стрелец

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас.

Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе кои припаѓаат на истиот хороскопски знак како нас.

Огнените знаци – Овен, Лав, Стрелец – важат за страсни, возбудливи и амбициозни, но исто така и за избувливи, тврдоглави и нетолерантни.

Ова се нивните најголеми маани поради кои можат да ги оддалечат луѓето во нивните животи, но оваа листа може да им послужи и за да го тргнат егото настрана (да, Лавови, тоа особено важи за вас) и да го сменат своето однесување.

ОВЕН

1) Овните имаат најексплозивен темперамент од сите знаци во Зодијакот и тешко го контролираат бесот.

2) Често се однесуваат незрело.

3) Лесно се возбудуваат кога почнуваат нешто ново, но брзо губат интерес.

4) Напорно нестрпливи се – секогаш сакаат сѐ да добијат во истиот момент кога го побарале.

5) Знаат да бидат егоистични и не знаат да се стават во туѓа кожа.

ЛАВ

1) Во врска, ретко ќе се чувствувате сигурно со нив бидејќи обожаваат да флертуваат.

2) Секогаш ќе имате чувство дека вие сте партнерот кој сака повеќе во врската и ќе се натпреварувате за внимание со – самите нив.

3) Ретко ќе признаат дека не се во право, а и кога ќе признаат, не веруваат во тоа, туку го прават за да се покажат како мудри и флексибилни.

4) Знаат да бидат арогантни и нетактични.

5) Мора да бидат во центарот на вниманието, па како нивни браќа или сестри, партнери, другари или колеги, секогаш ќе бидете во нивна сенка.

СТРЕЛЕЦ

1) Стрелците сакаат да зборуваат, но не знаат да слушаат.

2) Очекуваат другите да ги анимираат, а ако не им е забавно – кукаат.

3) Стрелците мислат дека знаат сѐ и речиси никогаш не сакаат да прифатат нови информации и промени.

4) Знаат да бидат премногу директни и бесчувствителни.

5) Сакаат да бидат доминантниот партнер во врската и не се флексибилни.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе