Најголемите маани на водените знаци: Рак, Скорпија и Риби

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас.

Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе кои припаѓаат на истиот хороскопски знак како нас.

Во астрологијата постои поделба на знаците според четирите елементи: оган, земја, воздух и вода. Водените знаци се сметаат за знаци со емотивна енергија.

Водата е манифестација на емоции и чувства, и сите водени знаци плачат, било буквално или метафорички. Имаат бујна фантазија, која често ги доведува до сожалување: за своите деца (Ракот), за својата невиност (Скорпијата) или за светската болка (Рибите). Сите тие се во движење, а ние сме „придвижени“ од чувствата и од најдлабоките несвесни инстинкти.

Сепак, и овие емотивци имаат маани и негативни страни поради кои понекогаш не се најдоброто друштво.

РАК

1) Нивните промени на расположение се неподносливи.

2) Знаат да кажат тешки зборови и никогаш да не признаат вина.

3) Може да станат толку зависни од вас што ќе ве следат поверно од сенка.

4) Како партнери, за кратко време сакаат сериозна врска, брак и семејство, иако и самите не се сигурни дали се подготвени за тоа.

5) Животот со нив може да стане монотон и предвидлив – ретко се согласуваат на нешто ново.

СКОРПИЈА

1) Неописливо се љубоморни и не признаваат никакви оправдувања по тоа прашање.

2) Со нив често нема да знаете како се чувствувате бидејќи се вешти манипулатори.

3) Знаат да ве игнорираат во целост, а ако некогаш заминат од вашиот живот, никогаш нема да се вратат.

4) Имаат многу тајни.

5) И најмалите несогласувања со нив прераснуваат во огромни расправии и конфликти.

РИБИ

1) Не се концетрираат во комуникација, па често мора истото да им го повторувате по неколку пати.

2) Тешко е да ги натерате да почнат нешто, а уште потешко е да го завршат во дадениот рок.

3) Често ќе ви се чини дека не се вклопувате во нивниот живот бидејќи постојано и драстично ги менуваат нивните планови за иднината.

4) Многу се пожртвувани за другите, но како нивен партнер тоа значи дека често ќе мора вие да се грижите за нив.

5) Преголеми идеалисти се и често имаат нереални очекувања од луѓето, па потоа се разочаруваат. Кога ќе почнат да се жалаат не сакате да сте првиот човек до нив.

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Живот

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Read more

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Read more

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Read more

На денешен ден, пред 75 години, жените во Југославија се стекнаа со право на глас

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе