Најголемите маани на воздушните знаци: Близнаци, Вага и Водолија

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас.

Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе кои припаѓаат на истиот хороскопски знак како нас.

Во астрологијата постои поделба на знаците според четирите елементи: оган, земја, воздух и вода. Воздушните знаци  - Близнаци, Вага, Водолија - се сметаат за знаци со мисловна енергија.

Воздухот е недопирлив и невидлив елемент. Воздухот може да го распали огнот, да ги расфрли камењата, да ги разбрани водите. Со други зборови, најблиску ги допира останатите три елементи.

Близнаците ја смислуваат идејата, Вагата ја премерува идејата, Водолијата ја спроведува.

Покрај сите нивни атрибути и доблести, припадниците на овие знаци имаат и негативни карактеристики.

БЛИЗНАЦИ

1) Не може да се потпрете на нив, може да се премислат во последен миг.

2) Секој ден, а некогаш и секој миг, мора да ги анализирате како се расположени за да знаете како да се поставите со нив.

3) Шармираат лесно и умешно, а ретко го исполнуваат ветеното.

4) Брзо им досадува сѐ, па може да се чувствувате како да не сте им забавни, ни потребни.

5) Ништо не завршуваат до крај.

ВАГА

1) Вагите добро знаат што сакате да слушнете, па често знаат да кажат нешто што не го мислат.

2) Сакаат игри, да наградуваат и казнуваат, а се и вешти манипулатори, особено како партнери.

3) Лесно може да се свртат против вас ако им згрешите, одмаздољубиви се.

4) Опседнати се со надворешниот изглед и често го бараат тоа „совршенство“ и од партнерите.

5) Не се упорни, ни истрајни, освен ако немаат корист од тоа. Често се жалаат, ако има кој да ги слуша.

ВОДОЛИЈА

1) Водолиите живеат во свој свет, па често делуваат дистанцирано и незаинтересирано.

2) Сакаат да држат предавања бидејќи се убедени дека знаат сѐ.

3) Имаат многу пријатели, но ретко имаат другари. Како партнер на Водолија, ќе запознавате многу луѓе и може да се чувствувате вишок во нивно друштво.

4) Тврдат дека се либерални и прогресивни, а нивната тврдоглавост и непоместливи ставови ги прави да делуваат многу конзервативно.

5) Секогаш ќе знаете што мислат, но не и што чувствуваат.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Живот

Среќен роденден, Никола Тесла

Read more

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Read more

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Read more

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more

Магазин

  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе