Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Лигата на шампиони ја организира УЕФА од 1992. ЛШ го замени Купот на шампионите на Европа, или скратено Европски куп, создаден во 1955 година, додавајќи групна фаза во натпреварувањето и дозволувајќи повеќе учесници од една земја.

ЛШ е еден од најпрестижните турнири во светот и најпрестижното клупско натпреварување во европскиот фудбал за најдобрите фудбалски клубови во Европа.

Tifo Football ги скоцка не едно место најголемите рекордери во историјата на ЛШ.

реклама

Фудбал

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Read more

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Read more

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more
play_arrow

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more
play_arrow

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more
play_arrow

Како радикалните градинари го окупираа Њујорк?

Read more
play_arrow

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more
play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more