Најголемите секс фантазии кои жените се срамат да ги признаат

Фантазирањето и мечтаењето за одредени работи подеднакво се важни за здравиот сексуален живот на луѓето. Особено кога станува збор за женските фантазии кои најчесто се тајна, дури и кога луѓето сакаат да зборуваат отворено за сексот, некои ги сметаат за претерано ризични за споделување. Или едноставно се срамат да ги кажат.

Мечтаете за секс во кој рацете ќе ви бидат врзани над главата или фантазирате за секс со човек кој не го познавате? Знајте дека не сте сами, многу жени ги имаат истите фантазии и тоа се само фантазии, не треба да се плашите од нив, пишува Metro.

1. Фантазирате некој да е доминантен со вас

Од спенкинг до врзување на рацете до поекстремни аспекти на сексуална доминација, вклучувајќи и БДСМ, доминацијата возбудува многу жени. Но, не сите на истиот начин, некои жени сакаат да доминираат над партнерот.

Но, како и сите останати фантазии, не значи дека го рефлектираат тоа што го посакуваме во реалниот живот. Според психологот Џо Хеминг, не треба да има конфузија за улогите кои ги играме во секојдневниот живот.  Тоа е еден вид ослободување од стресот, сексуален јин на професионалниот јанг, поедноставно кажано.

2. Преземање на контролата

Жените фантазираат да бидат доминирани во кревет, но истовремено понекогаш сакаат улогата да се промени, па тие да бидат доминантни, познато како изразот „switch“ во БДСМ светот што докажува дека нема правила и рестрикции за сексуалните фантазии.

3. Секс со непознат маж

Сексот со непознат маж во реалноста е ризичен и опасен, но нема штета од тоа кога фантазирате. Самата идеја е возбудлива, но не значи дека ќе ја остварите во реалниот живот.

4. Секс со некој кој е „забрането овошје“

Додека повеќето жени не сакаат да имаат ништо сексуално со партнерите на нивните другарки, колешки, сосетки и слично, во реалноста жените фантазираат за тоа. Дури 65% од жените кои учествувале во истражување, објавено во The Journal of Sexual Medicine, изјавиле дека тоа им е најчестата фантазија.

5. Групен секс

Можеби во порно филмовите групниот секс изгледа како нешто секојдневно, во реалноста малкумина имаат можност да ја пробаат оваа фантазија, па продолжуваат да си фантазираат.

Според британската секс експертка Ребека Дејкин, фантазијата за групен секс е многу честа кај жените кои немале многу сексуални партнери и можеби подолго време се во долга врска/брак.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Љубов и секс

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Read more

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Читај повеќе

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Читај повеќе

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Читај повеќе

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Читај повеќе