Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Од Ришарлисон за кој Тотенхем плати 60 милиони фунти, а тој постигна еден гол во Премиер лигата оваа сезона, до Калвин Филипс кој за 45 милиони фунти пристигна во Манчестер Сити, а одигра само 104 минути фудбал во лигата сезонава, HITC Sevens издвојува по еден играч во секој тим од Премиер лигата кој оваа сезона значително не ги исполни очекувањата.

реклама

Фудбал

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Read more

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Read more

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Read more

Мбапе ќе игра со скршен нос

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more
play_arrow

Роботското куче на Boston Dynamics доби крзно

Read more