Најгрдото лице на војната: Татко се збогува од ќерката пред да замине да ја брани Украина

На социјалната мрежа Twitter од вчера се споделува трогателна снимка од Украина, чиј автор не е познат, но лицето наводно присуствувало во моментот кога мажите се простувале од своите семејства кои заминале во безбедната зона, додека тие останале во одбрана на државата.

Емотивниот момент кога неименуван Украинец се разделува од ќерка си, која со мајката оди на безбедно со автобус, никого не го остави рамнодушен, покажувајќи го најгрдото лице на војната – траумата за обичните граѓани.

Човекот кој остана да ја брани државата не можеше да ги запре солзите додека ја гушкаше ќерка си и и ја местеше капата, а девочето во солзи се разделува од татка си.

Видеото постојано се споделува наTwitter, а го објави и Independent. Според корисниците на мрежата, сцената на разделбата на семејството од Украина е најтешката работа што може да му се случи на човек, па затоа коментарите повикуваат на прекин на воените дејствија.

Исто така, се споделува уште едно видео, наводно направено во истата прилика, на кое таткото се збогува со ќерката која седи во автобус, а се поздравуваат цртајќи си срца на прозорецот.

URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Живот

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Време е за отказ: 6 знаци дека работите во токсична атмосфера

Read more

Седум штетни митови за воспитувањето деца

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе