Најгрдото лице на војната: Татко се збогува од ќерката пред да замине да ја брани Украина

На социјалната мрежа Twitter од вчера се споделува трогателна снимка од Украина, чиј автор не е познат, но лицето наводно присуствувало во моментот кога мажите се простувале од своите семејства кои заминале во безбедната зона, додека тие останале во одбрана на државата.

Емотивниот момент кога неименуван Украинец се разделува од ќерка си, која со мајката оди на безбедно со автобус, никого не го остави рамнодушен, покажувајќи го најгрдото лице на војната – траумата за обичните граѓани.

Човекот кој остана да ја брани државата не можеше да ги запре солзите додека ја гушкаше ќерка си и и ја местеше капата, а девочето во солзи се разделува од татка си.

Remote video URL

Видеото постојано се споделува наTwitter, а го објави и Independent. Според корисниците на мрежата, сцената на разделбата на семејството од Украина е најтешката работа што може да му се случи на човек, па затоа коментарите повикуваат на прекин на воените дејствија.

Исто така, се споделува уште едно видео, наводно направено во истата прилика, на кое таткото се збогува со ќерката која седи во автобус, а се поздравуваат цртајќи си срца на прозорецот.

URL
реклама

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more

Како Роналдо реагирал кога дознал дека е на клупата за резерви?

Read more

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Живот

Кој ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак од Зодијакот?

Read more

Поглед во најотровната градина во светот

Read more

Сите во Јужна Кореја ќе се подмладат за 1 до 2 години

Read more

10 неверојатни факти кои не сте ги знаеле за Јапонците

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Читај повеќе

Клиторисот има и друга функција, освен сексуална

Читај повеќе

Кој ќе биде најсреќниот месец во 2023 година за секој знак од Зодијакот?

Читај повеќе

Vogue го одбра најдобриот фустан во 2022

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во најотровната градина во светот

Читај повеќе

Жители на село во Белгија освоија 143 милиони евра на лотарија

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најмистериозни археолошки откритија

Читај повеќе

Сите во Јужна Кореја ќе се подмладат за 1 до 2 години

Читај повеќе
  • filter

ММА ѕвездата Хана Голди отвори OnlyFans: Пука од мускули во чипка

Читај повеќе