Најлесен начин за ослободување од болките во грбот

Ф.З.
/ 20.02.2021 / 10:29

Често имате болки во долниот дел од грбот? Со некои вежби успевате да ги ублажите, но ефектите се краткорочни? Фитнес инструкторот Џереми Итиер ќе ви предложи нешто ново.

Не постои брз начин кој ќе ве ослободи од болките во долниот дел од грбот, тоа треба од старт да го разберете и да се помирите со тоа. Сѐ што е брзо е краткорочно, непродуктивно и дури и може да направи и дополнителна штета.

За оваа епизода на Џереми, гостин е д-р Сту МекГил кој е светски познат истражувач токму во оваа област, односно болките во долниот дел до грбот.

Како што вели д-р МекГил, првиот чекор е да ги дефинирате сите различни покрети кои ви предизвикуваат болка.

Видеото трае единаесетина минути, но вреди да се изгледа доколку ви е преку глава од ваквите болки.

Remote video URL
Тагови
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Фит

Дали ПМС ве дебелее?

Read more

Неверојатна трансформација: Иста тежина, различна форма

Read more

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more

Пет правила за појадок со кои ќе ослабите

Read more
 

Магазин

Дали ПМС ве дебелее?

Читај повеќе

Ибрахимовиќ со моќен говор го затвори фестивалот Санремо

Читај повеќе

Едноставен потег што може да ви ја спаси врската

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Читај повеќе

Витаминска бомба што штити од вируси

Читај повеќе

Пасивно-агресивно однесување во врската: Рецепт за катастрофа

Читај повеќе

Рецепт на денот: Бургери со пилешки плескавици

Читај повеќе

Што се случува со нашето тело ако седиме премногу секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Читај повеќе