Најлошата недела во Венеција во последните 150 години

Венеција претрпе уште една плима чија висина достигна 150 сантиметри. За градот, тоа беше најлошата недела во последните 150 години, од почетокот на мерење на плимата во 1872 година.

Одделот на градската управа за предвидување плими предупреди дека во недела може да достигне 160 сантиметри, а измерените 150 сантиметри не беа далеку од тоа.

Плоштадот Свети Марко е целосно поплавен, а стотици волонтери им помагаат на граѓаните да се справат со вонредната состојба.

Градот, познат по уникатната архитектура и уметност, во вторникот беше погоден од плима од 187 сантиметри, која ја предизвика најлошата поплава во последните 50 години.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Свет

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Уапсен Ковачот - водач на мексиканската банда Санта Роса де Лима

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

СЗО: За еден ден рекордни 262.929 новозаболени од COVID-19 во светот

Read more

Вести

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Читај повеќе

Момче исчезна во водите на Преспанско Езеро, потрагата е во тек

Читај повеќе

74 новозаразени, стигнавме до бројка од 500 починати од COVID-19

Читај повеќе

Задолжителна маска и на палубите на бродовите и траектите во Грција

Читај повеќе
  • play_arrow

Уапсен Ковачот - водач на мексиканската банда Санта Роса де Лима

Читај повеќе

Џафери ја напушта Инфективна, можно е да ја води конститутивната седница

Читај повеќе

Регистрирани 359 прекршоци за неносење маски во изминатите 24 часа

Читај повеќе

Неготинец лишен од слобода поради криумчарење мигранти

Читај повеќе

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Читај повеќе