„Најлошата серија на годината“ доби уште една сезона

Александра Спасеска
/ 18.11.2020 / 17:15

Со ваквиот оправдан епитет, серијата сепак доби зелено светло за уште една сезона.

Серијата „Emily in Paris“ доби главно негативни мислења, како од критичарите, така и од публиката, а многумина слободно ја нарекоа „Најлошата серија на годината“.

Но, се покажа дека тоа нема да го спречи Netflix  да одобри втора сезона. Веста беше соопштена преку симпатично „писмо“ од шефицата на Емили во Париз, Силви Грато, која ја известува матичната компанија во САД дека „Ја сакаме Емили во Париз, ама не ѝ кажувајте дека го рековме тоа“.

Екипата на серијата го прослави соопштението со видеоснимка на социјалните мрежи, иако на јавноста не ѝ е јасно како воопшто добија одобрување за втора сезона.

Remote video URL

Во меѓувреме, иако никој не ги праша, дечките од Netflix дури и ги поучија гледачите како точно да го изговорат името на серијата:

URL

А објавија и видео со модните моменти во „Emily in Paris“, кои варираа од несфатливи до смели.

Remote video URL

За тоа колку не ми се допадна серијата со Лили Колинс во главната улога, веќе пишував во рецензијата Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Засега нема податоци кога ќе почне снимањето и емитувањето на втората сезона, ниту дали креаторите на серијата ќе ги земат превид критиките кога ќе ја создаваат новата сезона.

Засега се знае само дека „Емили ќе се соочи со тешки избори“, а има и навестувања дека можеби новиот љубовен поход на Емили нема да биде кон спротивниот пол.

Дали ја изгледавте првата сезона?

Дали ви се допадна?

Дали би ја гледале втората?

Пишете ни во коментарите!

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе