Најлоши возачи се сопствениците на BMW, одлучија возачите

Едно најново истражување спроведено во Велика Британија како најлоши возачи ги издвои сопствениците на BMW возила.

Околу 80% од возачите во истражувањето рекле дека од сопствениците на BMW очекуваат агресивно возење, а 34% од луѓето рекле дека никогаш не бис е дружеле со личност која вози автомобил произведен во Германија.

Во прилог на ова одат и бројните пребарувања на Google за возачите на BMW модели што вклучуваат прашања како „зошто не може да очекувате од возач на BMW да употреби трепкач кога врти?“ и „зошто сопствениците на BMW ужасно се однесувата во сообраќај?“

На второ место на листата најомразени возачи се сопствениците на Ford возила -  75% од испитаниците изјавиле дека не ги сакаат возачите со автомобили од овој американски бренд.

На трето место се најдоа сопствениците на Audi возила за кои 50% од испитаниците рекле дека не ги сакаат. Од вкупниот број на испитаници, 71% рекле дека според нив сопствениците на Audi возат пребрзо, а 14% рекле дека никогаш не би биле во врска со некој кој вози автомобил од овој бренд.

Најчести пребарувања на Google биле прашања како „зошто возачите на Audi се толку лоши?“ и „зошто возачите на Audi се толку арогантни?“

Како најпријателски биле оценети сопствениците и возачи на автомобили Toyota, но 10% од испитаниците сметаат дека возат пребавно.

реклама

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на COVID-19

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Авто новости

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Автомобили

 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе