Најлоши возачи се сопствениците на BMW, одлучија возачите

Едно најново истражување спроведено во Велика Британија како најлоши возачи ги издвои сопствениците на BMW возила.

Околу 80% од возачите во истражувањето рекле дека од сопствениците на BMW очекуваат агресивно возење, а 34% од луѓето рекле дека никогаш не бис е дружеле со личност која вози автомобил произведен во Германија.

Во прилог на ова одат и бројните пребарувања на Google за возачите на BMW модели што вклучуваат прашања како „зошто не може да очекувате од возач на BMW да употреби трепкач кога врти?“ и „зошто сопствениците на BMW ужасно се однесувата во сообраќај?“

На второ место на листата најомразени возачи се сопствениците на Ford возила -  75% од испитаниците изјавиле дека не ги сакаат возачите со автомобили од овој американски бренд.

На трето место се најдоа сопствениците на Audi возила за кои 50% од испитаниците рекле дека не ги сакаат. Од вкупниот број на испитаници, 71% рекле дека според нив сопствениците на Audi возат пребрзо, а 14% рекле дека никогаш не би биле во врска со некој кој вози автомобил од овој бренд.

Најчести пребарувања на Google биле прашања како „зошто возачите на Audi се толку лоши?“ и „зошто возачите на Audi се толку арогантни?“

Како најпријателски биле оценети сопствениците и возачи на автомобили Toyota, но 10% од испитаниците сметаат дека возат пребавно.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Авто новости

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе