Најмладиот син на Диего Симеоне потпиша за Сарагоса

Џулиано Симеоне, најмладиот син на тренерот на мадридски Атлетико, Диего Симеоне, прејде во редовите на Сарагоса како позајмен фудбалер, јавија денеска шпанските медиуми.

Џулиано Симеоне минатата сезона настапуваше за Б тимот на Атлетико и во третата шпанска лига постигна 25 голови.

Сарагоса идната сезона ќе се натпреварува во втората шпанска лига, каде што беше и лани.

Највозрасниот син на Симеоне, Џовани, минатата сезона настапуваше за италијанскиот прволигаш Верона како позајмен од Каљари, а кон средината на овој месец потпиша перманентен договор со Верона до 2026 година.

Покрај Џулиано и Џовани, и третиот син на Симеоне, Џанлука, е фудбалер и настапува за шпанскиот четвртолигаш Ибица.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Фудбал

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Read more

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Read more

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Читај повеќе
  • filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Читај повеќе

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Читај повеќе

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Читај повеќе

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Читај повеќе

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Читај повеќе

Росберг: Наскоро ќе има жена во Формула 1

Читај повеќе