Најмногу снег во Крушево, најстудено во Маврово

Највисока снежна покривка од 34 сантиметри утрово е измерена во Крушево. Следат Маврово со 16, 12 Битола, 6 Лазарополе, 5 Тополчани, 4 Ѓуриште.

Како што соопшти УХМР, најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Претор (14 л/м2), потоа 12 во Битола, 11 Струмица, 10 Демир Капија, Крушево, 8 Берово, Дебар, 7 Прилеп, Куманово, 5 Скопје, Маврово, Охрид, Штип, 4 Лазарополе, Пожаране, Дојран, 3 Тетово, 2 Свети Николе и 1 во Крива Паланка.

Најниската температура е регистрирана во Маврово од -1 степени Целзиусови, 0 во Лазарополе и Крушево, 1 Претор, Берово, 2 Битола, Прилеп, 3 Охрид, 4 Крива Паланка, Дебар, 5 Скопје-Петровец, Тетово, 6 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Демир Капија, Струмица, Куманово и 7 степени во Дојран.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Read more

Македонија

Чулев: Во наредниот период ќе објавиме информации за отворените истраги во кои се инволвирани функционери

Read more

Тројца починати, 38 нови случаи на COVID-19

Read more

Чулев: АНБ сè уште е дел од системот за следење на комуникации

Read more

Најавени засилени инспекциски надзори за угостителите

Read more

Вести

Чулев: Во наредниот период ќе објавиме информации за отворените истраги во кои се инволвирани функционери

Читај повеќе

Тројца починати, 38 нови случаи на COVID-19

Читај повеќе

Чулев: АНБ сè уште е дел од системот за следење на комуникации

Читај повеќе

Најавени засилени инспекциски надзори за угостителите

Читај повеќе

Продолжува да важи платеното породилно отсуство

Читај повеќе

Како ќе се отвораат границите низ Европа и кога?

Читај повеќе

Игротеките бараат помош од Владата и датум за нивно повторно отворање

Читај повеќе

Утре без струја дел од корисниците во Аеродром, Кисела Вода, Чаир и Центар

Читај повеќе

МТСП: Парична помош за сите невработени кои имале прекин на работен однос во периодот од 11 март до 30 април

Читај повеќе