Живот

Најопасните шармери се раѓаат во овој хороскопски знак

15. март 2019 - 11:53 | Б.С.Б.

Ако се прашувате кој од 12 знаци во Зодијакот има најопасен шарм, тоа е Лавот. Припадниците на овој знак се прави мајстори за заведување и кршење срца.

Темпераментни и страсни, Лавовите секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието. Во друштво се најгласни, а кога некој им се допаѓа тоа го покажуваат, не го кријат. Тие се вистински бесрамни заводници и вешти во кревет, така што ретко се случува некој да не „падне“ на нивниот шарм.

Иако се многу лојални, заштитнички настроени и срдечни кога вистински ќе се вљубат, додека тоа не се случи Лавовите се прави женкари и измамници во љубовта.

Сакаат да привлекуваат внимание кога некој ќе се вљуби во нив, но за некое време тоа угодување може да им здосади па си заминуваат без објаснување. Затоа, ако решите да влезете во врска со Лав, најдобро е да не го опсипувате веднаш со чувства, туку да останете мистични и да си играте топло-ладно сè додека не видите дека тој е вљубен во вас.

Коментирај