Најплатениот јутјубер заработи повеќе од Меси и Ѓоковиќ во 2021

Forbes ја објави листата на најплатени јутјубери во 2021 година. На првото место се најде Џими Доналдсон, познат како MrBeast.

Неговите видеа на YouTube имаат над 10 милијарди прегледи, а му донесоа заработка од 54 милиони долари. Во текот на изминатата година тој заработи повеќе од најдобрите спортисти во светот како Новак Ѓоковиќ, Лео Меси, Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо, кои заработија околу 40 милиони долари.

Џими го надмина и 10-годишниот рецезент на играчки Рајан Каџи, кој последните две години беше на врвот на листата.

На второ место се најде Џејк Пол. Истражувањата покажаа дека платформата YouTube во 2021 година имала 2,3 милијарди корисници низ светот.

Remote video URL
Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Read more

Интернет

Twitter казнет со 150 милиони долари

Read more

Дали телефоните нè прислушуваат: Како знаат за што зборуваме и зошто добиваме реклами за тоа?

Read more

Канада го забрани достапот на Huawei до 5G мрежите

Read more

Колку пати дневно вашите податоци се споделуваат додека сте онлајн?

Read more
 

Гик

Twitter казнет со 150 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

InSight Mars го испрати последното селфи од Црвената планета

Читај повеќе

Дали телефоните нè прислушуваат: Како знаат за што зборуваме и зошто добиваме реклами за тоа?

Читај повеќе

Универзумот се шири многу побрзо отколку што мислевме

Читај повеќе

Xiaomi претстави три модели на мобилни од серијата Redmi Note 11

Читај повеќе

Nothing наскоро го пушта својот прв телефон - и тоа проѕирен

Читај повеќе

Револуционерна терапија: Со вирус во борба против клетките на ракот

Читај повеќе

Moderna веќе тестира вакцини против мајмунски сипаници

Читај повеќе

Постигнувањето вештачка општа интелигенција е „завршена работа“

Читај повеќе