Најпопуларната фризура за оваа есен

Секоја сезона со себе носи различни трендови, а во есен е одлично време да ја скратите косата и да ја смените фризурата.

Станува збор за фризурата боб, а веќе почнаа да ја носат многу инфлуенсeри и ѕвезди.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Never ask a woman with winged eyeliner why she’s late

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on

Боб фризурата може да се носи со различна должина, а тоа е добро затоа што прилега на секој облик на глава. Може да ја освежите со прамени во мед боја или со шишки.

реклама

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Ни халал, ни кошер: Полска ќе забрани колење животни по верски правила

Read more

Стил

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Read more

Магазин

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Читај повеќе
  • filter

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Читај повеќе
  • play_arrow

Не, не е житарка: Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште ова фалеше - риби играат фудбал

Читај повеќе
  • play_arrow

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Читај повеќе

Тага, страв, среќа: Како емоциите влијаат врз здравјето на нашите органи?

Читај повеќе

Три кардио вежби со кои ќе ослабете исто како со трчање

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Читај повеќе