Ќе им дели пари на луѓето

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Најпопуларниот јутјубер во светот, MrBeast, чие вистинско име е Џими Доналдсон, во неодамнешно гостување на TMG откри дека планира да се кандидира за претседател на САД.

MrBeast не прецизираше кога точно ќе се кандидира, но објасни како ќе изгледа неговата кандидатура. Тој најави дека ќе „среди“ дел од проблемите на САД, но во таа улога се гледа за дваесетина години од сега.

„Сакам да соберам еден куп пари и потоа да им ги дадам на луѓето непосредно пред да се кандидирам за претседател. Замислете, имате 10 милијарди долари и ги дадете на луѓе. Тогаш можам да кажам имав сè и тоа им го дадов на луѓето. Тоа е прилично моќна работа“, објасни MrBeast.

Претседателите се премногу стари

„И потоа, наместо да им давам на лобистите и да наметнувам агенди, ќе правам сè што ќе биде од корист за американскиот народ. Ова ми звучи како добра идеја. Да бидам искрен, би можел да се кандидирам за претседател“, изјави тој.

Презентираше интересна идеја за тоа како би можела да изгледа неговата кандидатура за неколку години.

„Ќе се кандидирам на возраст од околу четириесет години. Мислам дека претседателите се премногу стари. Додека јас планирам да се кандидирам, старите луѓе ќе умрат па претежно би гласале луѓе на моја возраст. Време е за помлади претседатели“, вели MrBeast. 

Remote video URL
Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Интернет

Instagram тајно работи на наплата за верификуван профил

Read more

Netflix откри како ќе спречува споделување кориснички лозинки

Read more

Инженерите во Twitter можат да твитаат од кој било профил

Read more

Chrome нуди решение ако сакате да скриете што сте пребарувале на интернет

Read more
 

Гик

Сè поголем притисокот врз Apple и Google да го забранат TikTok

Читај повеќе

Instagram тајно работи на наплата за верификуван профил

Читај повеќе

Бил Гејтс: Подобро да платам за вакцини отколку за патување на Марс

Читај повеќе

Колку чини денес неотпакуван iPhone од првата генерација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Razer го претстави своето најлесно гејмерско глувче досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Читај повеќе
  • play_arrow

Што може најголемиот автономен електричен товарен авион во светот?

Читај повеќе

Зошто брзо ви се празни батеријата на телефонот?

Читај повеќе

Кина успешно клонирала три „суперкрави“

Читај повеќе