Најсекси бабата на светот ја откри тајната за привлечниот изглед

Б.С.Б.
/ 19.09.2022 / 14:05

Џина Стујарт важи за најсекси баба во светот, а неодамна откри како е можно да изгледа толку привлечно.

Со години работи како модел, се грижи за нејзиното тело, а секојдневно добива стотици прашања поврзани со нејзиниот изглед. Австралиската убавица има 52 години и три внучиња, а сега откри кои тајни се кријат зад нејзиниот младешки изглед.

„Ми се допаѓа како се чувствувам на овие години. Се обидувам да се грижам за себе на најдобар можен начин и уживам да споделувам совети за здравје на Instagram. Многумина бараат да ги споделам моите тајни, совети и трикови за младешкиот изглед“, вели Џина која јаде само органска храна и се обидува колку што може да избегнува храна со адитиви.

„Верувам дека со стареењето сите се менуваме поради животните искуства. Животот може да нѐ оптовари. Мислам дека практикувањето дисциплиниран позитивен ментален пристап навистина помогна да се носам со тоа“, признава Џина која првото дете го родила на 19-годишна возраст.

„Моите деца растат и нестварно е да се биде баба. Сите деца ги израснав и горда сум на нив. Спремна сум за следните 20 години. Знам дека тоа ќе биде предизвик бидејќи сите со текот на времето старееме, но знам дека сите можеме да одиме низ животот колку што можеме поздрави и физички посилни како најдобрата верзија од себе. Потребно е само знаење, труд и посветеност, се надевам дека ќе ги инспирирам луѓето токму тоа да го прават“, вели Џина.

Таа смета дека грижата за себе е еден од најголемите предизвици и на крајот ќе се исплати со додавање уште некоја година на вашиот живот.

Џина кожата ја негува со кокосово масло кое важи одлично за хидратација на кожата како и за намалување на воспаленија.

„Религиозно нанесувам кокосово масло на кожата од глава до пети секој пат по туширање, уште од 19 години. Цврсто верувам дека тоа помогна мојата кожа да изгледа младешки. Кожата впива сѐ што ќе нанесете, па мислам дека не е добро да користите лосиони кои се полни со хемикалии. Кокосовото масло е природно и одлична алтернатива за лосион“, советува најсекси бабата во светот.

 

реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Стил

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more

Божествен, солен бакнеж...

Read more
 

Магазин

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе

Направете сами: Домашен пилинг против сува кожа на рацете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Читај повеќе

Како да знаете дека е време за нов почеток?

Читај повеќе