Најскапиот парфем во светот чини повеќе од милион долари

Б.С.Б.
/ 13.09.2022 / 19:21

Парфемот Shumukh е прогласен за најскап во светот, пишува Wealthy Gorilla. За едно шишенце треба да одвоите 1.29 милион долари.

Во Гинисовата книга на рекорди е влезен како парфем на чие шишенце има најмногу дијаманти во светот, поточно 3.500. Направен е од Асгар Адам Али, сопственик на компанијата Nabeel Perfumes. За првпат е претставен во 2019 година во хотелот Армани во Дубаи.

Shumukh има и бисери, 2,5 килограми 18-каратно злато и 5,9 килограми чисто сребро. Имало 490 обиди за да се дојде до идеалниот мирис. Неговиот мирис трае повеќе од 12 часа откако ќе го нанесете на кожата.

Доколку го нанесете на ткаенина може да трае до 20 дена. Парфемот е унисекс.

Remote video URL
Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Стил

Најсекси бабата на светот ја откри тајната за привлечниот изглед

Read more

Британскиот Vogue прв пат одбра маж за на насловна

Read more

Пет бонтон правила за однесување во ресторан што треба да ги знае секоја жена

Read more

Најбизарните креации од Модната недела во Њујорк

Read more
 

Магазин

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе

Најстарото дете во семејството е и најпаметно, вели науката

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Читај повеќе

Постојаниот стрес може да доведе до деменција, тврдат експерти

Читај повеќе

Што се случува кога ќе си легнете по јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Читај повеќе

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Читај повеќе