Најсмешниот GIF за ПСЖ - Реал

ПСЖ го среди Реал со 3:0 на „Паркот на принцовите“, па резултатот донесе еден куп исмејувања на сметка на „кралевите“. Најсмешно е она со извадок од цртаниот Том и Џери.

Со  двата гола на Анхел Ди Марија и едниот на Тома Менје „светците“ го потопија Реал на Зинедин Зидан нанесувајќи му голем пораз на стартот од новата сезона во најеминентното светско клупско натпреварување.

При такво нешто, нормално е Реал да добива сеир од сите страни. На социјалните мрежи најмноголе популарност привлече GIF извадокот од Том и Џери.

реклама

Фудбал

Мурињо се жали од новинарите: Ме прашувате само мене, а не Лампард, Клоп и Пеп

Read more

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Read more

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Read more

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Read more

Спорт

Мурињо се жали од новинарите: Ме прашувате само мене, а не Лампард, Клоп и Пеп

Читај повеќе

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Читај повеќе

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Читај повеќе
  • play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Погба ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

На 22 јули Ливерпул ќе го добие пехарот од Премиер лигата

Читај повеќе
  • filter

Мурињо објави нова верзија на своите најдобри XI

Читај повеќе

Вашингтон Редскинс потврди, ќе го менува името

Читај повеќе