Чек дис аут

Најсмешното нешто што ќе видите денеска: Трка на „диносауруси“

10. јули 2019 - 11:36 | А.С.

Секогаш е прекрасно да гледате спортски настан на кој учесниците оставаат срце, тело и душа на теренот.

Атлетиката е величествен спорт над спортовите и подвизите што ги прават овие спортисти се неверојатни.

Кога ќе го додадете елементот на носење костим на Ти-рекс диносаурус додека се трча трката, тоа веќе станува забава на годината.

Група луѓе решија да го направат токму тоа и ја одржаа трката Apex Predators на теренот за трки со коњи на Emerald Downs Racetrack and Casino.

Учесниците се вработени во компанија за контрола на штетници и денеска за нас се херои на денот.

Ова е со сигурност најсмешното видео што ќе видите денеска, па ако се согласувате, споделете го со вашите пријатели.

Коментирај