Тензична ситуација

Најубавата мажена жена во Шри Ланка за малку ќе останеше без круна

Победничката на натпреварот за најубава мажена жена во Шри Ланка остана без круна бидејќи наводно била разведена, што не е според условите за учество во натпреварот.

Пушпика Де Силва ја доби титулата за најубава мажена жена во Шри Ланка, но нејзината радост траеше кратко време. Неколку минути по крунисувањето, победничката од 2020 година, Каролин Јури ја зеде круната тврдејќи таа не може да биде наградена со титулата бидејќи е разведена.

Сепак, од организаторите е потврдено дека госпоѓа Де Силва не е разведена. Судиите ја прогласија Де Силва за победник во финалето на натпреварот.

„Постои правило кое ги спречува жените кои биле мажени, па разведени да ја добијат наградата, па затоа круната ќе замине кај жената која го освои второто место“, изјави Јури пред судиите и публиката.

Потоа, таа грубо ја отстрани круната од главата на насолзената Де Силва, која пак си замина од сцената. Целиот инцидент е снимен и објавен на социјалните мрежи.

Организаторите ѝ се извинија на Де Силва која вели дека е разделена од сопругот, но не е разведена. На Facebook таа објави дека завршила во болница поради повреди на главата по инцидентот.

Вели дека ќе преземе легални дејства против неразумните навреди и начинот на кој се однесувале другите кон неа на сцената.

„Сè уште сум мажена жена. Вистинската кралица не е жена која ја зграпчува круната од главата на друга жена“, вели таа.

Организаторите се згрозени од однесувањето на поранешната мисица која грубо се нафрли на Де Силва и веќе полицијата ја испраша за инцидентот.

Овој натпревар за најубава мажена жена во Шри Ланка е голем настан во земјата, а меѓу гостите беше и сопругата на премиерот.

Remote video URL
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Чек дис аут

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Read more

Како ќе изгледаа денес да беа живи: Елвис, Мерилин, Ленон, Дијана...

Read more

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Read more

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи во име на науката

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе