Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Пред речиси десет години, еден детаљ од АТП турнирот во Рио де Жанеиро го обиколи светот, а се работи за девојката која го привлече вниманието на Рафаел Надал.

Стануваше збор за собирачката на топки Фернанда Маја Карели, која за време на осминафиналните дуели на Надал имаше задача да стои до клупата на Рафа и да му помага.

На интернет брзо се раширија видеа на кои Надал се обидува суптилно да ја погледне 26-годишната Бразилка за време на тие дуели, што не му одеше од рака.

Remote video URL
Remote video URL

Убавата Фернанда потоа се најде во центарот на спортската јавност, а својата популарност ја искористи на најдобар можен начин.

Таа стана водителка на каналот SBT Esporte Rio, коментаторка на De Primeira Radio MixFM и официјален најавувач на стадионот на нејзиниот сакан тим Ботафого „Нилтон Сантос“.

Таа се омажи за личниот тренер Џуниор Карели и ја роди ќерката Роберта во 2018 година.

Она што е особено интересно е името што го даде на второто дете. Девојчето кое е родено во 2021 година го доби името по Надал и се вика Рафаела.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Чек дис аут

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Read more

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Read more

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

Колку луѓе се родени на 29 февруари?

Read more
 

Магазин

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Читај повеќе

Зошто често се будите уморни?

Читај повеќе

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Читај повеќе

Главната грешка на нежното родителство што ја прават многу родители

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали седите правилно кога работите на компјутер?

Читај повеќе

Колку долго треба да трае тренингот ако можете да вежбате само за време на викендите?

Читај повеќе

Брз рецепт за песто паста со 5 состојки

Читај повеќе

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Читај повеќе

Повеќе од милијарда луѓе се дебели, зголемена е и стапката на дебелина кај децата

Читај повеќе