Најубавите цитати за животот од Кијану Ривс

Неговиот татко го напуштил кога имал три години, а на неговата сестра ѝ била дијагностицирана леукемија. Покрај сите тешки ситуации, тој наоѓа начин да му се насмее и радува на животот.

Направивме колекција на неколку најубави животни цитати од Кијану Ривс кои ќе ве мотивираат во тешките моменти.

„Верувам во љубов на прв поглед. Посакајте љубовта да трае, проблемите се решаваат“.

„Без разлика колку е тешко, животот е убав. Ќе помине сè. Живејте“.

„Понекогаш, наједноставните работи најтешко се постигнуваат“.

„Живеј го секој ден како да е последен“.

„Тагата ја менува формата, но мора да ѝ кажете стоп!“

„Секој момент е вреден. Не однесувајте се стого кон себеси. Јадете вкусна храна. Гледајте го изгрејсонцето. Излезете со пријателите“.

„Почитувајте ги луѓето на начин на којшто сакате да ве почитуваат вас“.

„Да сакаш некого и да бидеш во врска се сосема различни работи“.

„Уметноста е совршено место за бегство од реалноста“.

„Секогаш ќе се радувам на љубовта!“

„ Вистина е, заработувам многу, но не сум алчен кога станува збор за пари. Сакам да помагам, здравјето е најважно“.

„Среќата ја креираме самите“.

„Секој проблем е тука за да ве направи посилни“.

„Ако сте способни да насмеете жена, пред вас ја гледате најубавата божествена креација“.

реклама

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Магазин

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе