Најубавите филмови кои ве учат за семејните вредности

Претходната година беше многу поразлична од останатите. Покрај сите неубави работи што ни ги донесе, мора да признаеме дека нè научи и на многу важни работи кои претходно не ги забележувавме.

Благодарение на 2020 година сфативме колку е важно да го минуваме времето со нашето семејство, дека треба слободното време да го минуваме во природа и да им посветиме внимание на саканите личности.

Овие филмови ќе ве научат кои се вистинските семејни вредности.

The Pursuit of Happiness

Овој инспиративен филм е правен според вистинската приказна за бездомник кој стана мултимилијардер. Предупредување: подгответе се да се исплачете убаво.

Remote video URL
Little Miss Sunshine

Доколку ви се здосадија класичните семејни филмови со веќе видени сцени, погледнете го овој филм.

Remote video URL
Captain Fantastic

По една деценија мината во изолација, семејството Кеш мора да се снајде во општеството.

Remote video URL
Inside Out

Овој филм не само што ви дава одлични совети како да бидете подобри родители туку и ви открива колку нашите емоции се всушност важни и дека не треба да ги поттиснувате.

Remote video URL
My Neighbor Totoro

Интересен филм кој ни покажува дека животот е убав. Не мора да барате длабока смисла, доволно е да се опуштите и да уживате во звуците на природата.

Remote video URL
реклама

Ѕирнете во луксузната вила на Новак Ѓоковиќ во Шпанија

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

ЕМА истражува нова нуспојава од вакцината на AstraZeneca

Read more

Убавица на денот: Луција Јаворчекова

Read more

Филм & ТВ

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Read more

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Read more

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Read more

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го вториот трејлер за „Fast and Furious 9“

Читај повеќе

Топ 10 најсмешни романтични комедии на сите времиња

Читај повеќе

Тимот на Џенифер Анистон демантира дека актерката ќе посвои дете

Читај повеќе

Ченинг Тејтум објави секси селфи и го „запали“ Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Многу ѕвезди, уште повеќе акција во трилерот „Hitman’s Wife’s Bodyguard“

Читај повеќе