Најубавите голови од Премиeр лигата постигнати викендов

Пет гола се најдоа на листата на најубави голови на 9. коло од натпреварите играни викендов во најдобрата англиска лига.

Два гола се од натпреварот Астон Вила - Барнли: оној на Дани Велбек за домаќините и тој на Соли Марч за гостите. Потоа, акцијата на Евертон која заврши со голот на Доминик Калверт-Левин против Фулам, како и погодоците на Диогу Жота (Ливерпул - Лестер) и Себастјен Алер (Шефилд Јунајтед - Вест Хем).

реклама

Фудбал

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Read more

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Read more

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more