Најубавите голови од Премиeр лигата постигнати викендов

Пет гола се најдоа на листата на најубави голови на 9. коло од натпреварите играни викендов во најдобрата англиска лига.

Два гола се од натпреварот Астон Вила - Барнли: оној на Дани Велбек за домаќините и тој на Соли Марч за гостите. Потоа, акцијата на Евертон која заврши со голот на Доминик Калверт-Левин против Фулам, како и погодоците на Диогу Жота (Ливерпул - Лестер) и Себастјен Алер (Шефилд Јунајтед - Вест Хем).

реклама

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Евертон потроши 500 милиони фунти и стана полош од претходно?

Read more
play_arrow

Компилација од најдобрите фејлови за изминатата недела

Read more
play_arrow

Кои би биле добитници на Златна топка во следните седум години?

Read more
play_arrow

Најсмешната свадбена фејл компилација за 2021

Read more
play_arrow

Вежби за долг скок

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Tenet“

Read more
play_arrow

Гледајте го „The Trial of the Chicago 7“ бесплатно на YouTube

Read more
play_arrow

Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Read more
play_arrow

Прв трејлер за долго очекуваниот „Mortal Kombat“

Read more
play_arrow

Седум играчи кои направија разлика веднаш по трансферот

Read more
play_arrow

Како да снимате телефонски разговор на iPhone?

Read more
play_arrow

Вежбате исто, а престанавте да слабеете? Ова е решението

Read more