Стил

Најубавото девојче во светот е интернет сензација

18. август 2017 - 10:37 | Б.С.Б.

Анастазија Кнјазева има 6 години и е една од најпознатите личности во светот. Многумина ја сметаат за најубавото девојче во светот, а малата Анастазија е интернет сензација која привлекува сечие внимание.

Нејзината мајка Ана Кнјазева го води Instagram профилот на девојчето, каде ја следат скоро 400.000 обожаватели. Новите фотографии ги воодушевија луѓето, а многумина ѝ предвидуваат успешна кариера.

Сепак, има и такви коментари кои ги осудуваат родителите на девојчето поради прераното изложување на социјалните мрежи и модниот бизнис кој знае негативно да влијае на децата во развој.

 

My Quenn Dress by @kisabiano @korona_mari

A post shared by Anna Knyazeva (@anna_knyazeva_official) on

 

Цветочек мой платье @kisabiano украшения @korona_mari

A post shared by Anna Knyazeva (@anna_knyazeva_official) on

 

Backstage today @kisabiano @amorecooficial @mundodaevainternational

A post shared by Anna Knyazeva (@anna_knyazeva_official) on

Коментирај