Најзгодниот маж во светот стана татко

Славниот британски манекен Дејвид Ганди за првпат стана татко. Дејвид и неговата девојка Стефани Мендорс ја добија ќерката Матилда.

38-годишниот манекен среќната вест ја објави  на Instagram.

„Бебето Матилда се роди минатата недела. И бебето и мајката се чувствуваат добро. Сега се грижам што бројчано ме надминаа жените по дома“, се пошегува Ганди.

Дејвид Ганди е најплатениот машки модел во Велика Британија, а веќе две години е во врска со адвокатката Стефани Мендорс.

реклама

Повторно раст на новозаболени од COVID-19, да се почитуваат препораките

Read more

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Живот

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Read more

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Read more

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Read more

Кои ќе бидат правилата за примање туристи летово во Бугарија?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе