Живот

Најзгодниот маж во светот стана татко

6. декември 2018 - 12:30 | Б.С.Б.

Славниот британски манекен Дејвид Ганди за првпат стана татко. Дејвид и неговата девојка Стефани Мендорс ја добија ќерката Матилда.

38-годишниот манекен среќната вест ја објави  на Instagram.

„Бебето Матилда се роди минатата недела. И бебето и мајката се чувствуваат добро. Сега се грижам што бројчано ме надминаа жените по дома“, се пошегува Ганди.

Дејвид Ганди е најплатениот машки модел во Велика Британија, а веќе две години е во врска со адвокатката Стефани Мендорс.

Коментирај