Наместо со Марадона, луѓето се збогуваат со Мадона

Легендата на светскиот фудбал Диего Армандо Марадона почина вчера, но луѓето на Twitter наместо со него, се збогуваа со поп-пејачката Мадона, пишува Telegraph.

Луѓето најверојатно се збуниле поради презимето на легендарниот фудбалер, но наместо да ја проверат информацијата, изразија сочувство поради смртта на Мадона.

„Почивај во мир Мадона“, „Не знаев дека првото име на Мадона е Диего. Почивај во мир“, „Мадона, никогаш нема да те заборавиме“, „Мадона, засекогаш ќе останеш во нашите срца“, се само некои од објавите на Twitter.

„Ударна вест! Мадона е пронајдена жива во нејзината куќа“, додаде уште еден корисник на Twitter.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Чек дис аут

Урнебесни пародии од фотографии на славни личности на Instagram

Read more

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more

Прошетка по снежната Битола

Read more

Најпаметниот папагал

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најтешко функционираат под стрес

Читај повеќе
  • play_arrow

Белите дробови кај луѓето кои прележале корона изгледаат полошо отколку кај пушачите

Читај повеќе
  • filter

Урнебесни пародии од фотографии на славни личности на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Читај повеќе

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Читај повеќе

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе