Наместо за Оскар, Бен Афлек доби номинација за Златна малина

Актерот и режисер Бен Афлек е номиниран за Златна малина и луѓето воопшто не се одушевени од тоа.

Афлек и претходно бил номиниран за награди во најлошото од филмската индустрија, како на пример за „најлош актер на деценијата“ и слично. Златните малини се награди кои ги акцентираат лошите улоги и филмови од претходната година.

Но, според мислењето на филмските критичари, годинава во номинациите на Златна малина воопшто не му е местото на Бен Афлек, особено не за улогата во историската драма „The Last Duel“ на режисерот Ридли Скот.

Иако филмот не оствари успех на бокс-офисот, заработувајќи само 27 милиони долари на светско ниво со буџет од 100 милиони долари, критичарите и обожавателите го бранат Афлек на социјалните мрежи. Сметаат дека неговото портретирање на ликот што го толкува во филмот е неговата најдобра изведба досега.

Remote video URL

Афлек толкува улога на негативец и тоа доста добро, сметаат критичарите.

„Името на Бен Афлек воопшто не треба да биде на листата за Златна малина. Неговата изведба како нарцисоиден благородник е на сосема друго ниво во „The Last Duel“, смета Кортни Хауард, филмски критичар од Rotten Tomatoes.

Линда Марик, филмски критичар од The Jewish Chronicle, на Twitter го искажа нејзиното мислење:

„Бен Афлек ја изведе неговата најдобра улога во „The Last Duel“. Непочитување е што се најде на листата номинации за Златна Малина“, смета таа.

На Twitter реакциите од обожавателите се слични, сите се изненадени од номинацијата.

URL
URL
URL

 

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Read more

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Read more

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Читај повеќе
  • play_arrow

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Читај повеќе

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Читај повеќе

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Читај повеќе

Најубавите цитати од Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Читај повеќе
  • filter

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Читај повеќе