Намирници со кои ќе го зачините сексуалниот живот

Храна во креветот може да биде добра идеја, особено ако станува збор за афродизијак.

Зачинетата храна е добра за машкото либидо

Љубителите на зачинета храна најчесто имаат повисоко ниво на тестостерон, потврди една француска студија.

Бадеми за жени и мажи

Бадемите се добри за здравјето бидејќи содржат 35 отсто од дневната доза на витаминот Е кој ја подобрува функцијата на половите органи. Исто така содржат високо ниво на магнезиум, фосфор и цинк кој го стимулира либидото кај мажите.

Мед

Во дневната Персија паровите по свадбата пиеле мед за успешен брак. Медот е богат со витамин Б кој е потребен за производство на тестостерон. Исто така, богат е со минерали кои му помагаат на метаболизмот во искористување на естрогенот. Според некои студии, медот го зголемува и нивото на тестостерон во крвта.

Чаша пиво за интензивна ерекција

Најновите студии покажуваат дека половина литар пиво го продолжува траењето на сексот со што се отфрлува традиционалното верување дека алкохолот влијае лошо врз мажите. Пивото ослободува голема количина на фитоестроген кој го одложува оргазамот.  

реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Љубов и секс

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more
 

Магазин

Забранети комбинации на храна што сите ги правиме

Читај повеќе

Колку сон му е потребно на вашето бебе?

Читај повеќе

Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Читај повеќе
  • play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Читај повеќе

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Читај повеќе

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Читај повеќе

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Читај повеќе