Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Манекенката Наоми Кембел ја отвори модната недела Arise во хотелот Armani во Дубаи.

Наоми во светот на модата влезе пред 36 години и се наметна како една од најбараните манекенки. Модната недела на Arise е совршен спој на нигериската музика и модата. Таа носеше облека од неколку дизајнери: Kennetha Ize, Lanre Da Silve Ajayi, Huddaye, Banke Kuku и Lise Folawiyo.

Во септември, таа беше именувана за амбасадор на организацијата The Queen's Commonwealth Trust. Ќе работи на промовирање на работата на младите лидери. Извршниот директор Кристофер Кели претходно изјави дека назначувањето на познати личности како Наоми ќе ѝ помогне на организацијата да продолжи да работи.

Сепак, не е сѐ така идеално. Хуманитарната организација Fashion for Relief, основана од Наоми, е под истрага поради сомневање за прекршување на прописите во врска со управувањето со организацијата и нејзините финансии.

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Стил

Парфемот ќе ви трае подолго ако не ја правите оваа грешка

Read more

Ријана со секси снимки ја промовира новата колекција

Read more

Никој веќе не ги носи: 3 бои што нема да бидат модерни во 2022

Read more

По 50-тата многу жени ја кратат косата: Дали долга коса е за постари дами?

Read more
 

Магазин

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Читај повеќе

Фит и во форма: Дали имате кондиција колку вашите врсници?

Читај повеќе

Трета, четврта, петта... Дали пречестото вакцинирање против ковид е штетно?

Читај повеќе

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Читај повеќе

Која храна најмногу го стимулира растот на косата?

Читај повеќе

Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Eдноставни правила за совршени јајца на око

Читај повеќе

Хенри Кавил сподели фитнес совети за сите почетници

Читај повеќе

Девојче во Русија преживеа снежна бура гушкајќи куче цела ноќ

Читај повеќе