Тенис

Наоми Осака доби брачна понуда: Побрзај, нема да трае вечно

20. март 2019 - 10:51 | Б.С.Б.

Најдобрата светска тенисерка Наоми Осака доби брачна понуда на Twitter, во вид на интересна порака.

Еден човек, кој во пораката истакнува дека бара сопруга, ѝ понуди брак на 21-годишната тенисерка. Таа пораката ја сподели со своите обожаватели, а нивните реакции се урнебесни.

„Дали имаш дечко, Наоми? Барам жена за брак. Мораш да побрзаш, оваа понуда нема да трае вечно“, напиша човекот, оставајќи го неговиот телефонски број.

Изгледа поракава била многу симпатична за младата тенисерка, па одлучи да ја сподели на интернет, пред настапот на турнирот во Мајами.

Минатата годна Осака го освои УС Опен, а на почетокот на оваа година и Австралија Опен и веќе има заработено 11 милиони долари.

Коментирај