Наоми Осака ја краси насловната страница на Sports Illustrated

Јапонската тенисерка Наоми Осака се најде на насловната страница на списанието Sports Illustrated.

23-годишната Осака ќе ја претставува Јапонија на Олимписките игри во Токио, а освен што е успешна тенисерка, таа стана и модна икона. Таа сега се појави на насловната страница на магазинот Sports Illustrated во издание на костими за капење.

URL

Четирикратната победничка на Грен слем турнири беше фотографирана во асиметричен едноделен костим за капење со проѕирни делови, а носеше и обетки направени од школки.

„Нема сомнение дека Наоми е една од најдобрите спортистки во светот, а местото на насловната страница е логично. Таа освои титули во претходните години и сега оди на Олимпијада, но ние ја славиме Наоми за нејзината страст и сила да постојано руши бариери кога станува збор за еднаквост, социјална правда и ментално здравје“, рече уредникот на Sports Illustrated, Ем Џеј Деј.

Во моментов Осака е втора тенисерка во светот.

Тагови
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Стил

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Read more

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Read more

Роналдо се пофали со роденденскиот подарок: Моќниот Brabus G Class

Read more

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more
 

Магазин

Најдобриот рецепт за печени компири со сенф и рузмарин

Читај повеќе

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Читај повеќе

Трета доза: Кои земји дополнително ќе го имунизираат населението?

Читај повеќе

Како да заработите ова лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Читај повеќе

Рузмаринот е многу повеќе од зачин - зошто треба да го користите?

Читај повеќе

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Читај повеќе

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Читај повеќе