Напад од слон снимен од перспектива на повредениот

Познатиот биолог Ијан Редмонд ги набљудува слоновите во националниот парк Mount Elgon во Кенија речиси 36 години. Но во неодамнешна посета на паркот за малку ќе го изгубеше животот кога беше нападнат од еден од слоновите.

Слонот го бутнал Ијан на земја и неколкупати го клоцнал, поради што заврши во болница, но биологот е благодарен што преживеал бидејќи можел лесно да умре при ваков напад. Додека се случувало ова, Ијан снимал, а снимката и искуството од моментот го сподели со National Geographic.

реклама

Чек дис аут

Кој како се снајде за маска

Read more

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Read more

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Read more

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more