Напиток од 4 состојки кој го зајакнува имунитетот

Бидете подготвени за сезоната на настинки и грип. Зајакнете го имунитетот по природен пат со овој моќен напиток кој може да го направите дома.

Ќе ви бидат потребни само 4 состојки кои содржат висок процент на витамини, минерали и други нутритиенти кои се потребни за да се заштитите од вируси и грип.

Со консумирање на овој напиток ќе го регулирате нивото на шеќер во крвта и холестеролот.

Потребни состојки:

2-3 ќесички чај од камилица

30 мл јаболков оцет

30 мл сок од лимон

1 лажичка мед

Начин на подготовка:

Чајот од камилица прелијте го со зовриена вода и оставете ги да отстојат 5-10 минути. Исецедете го чајот па додајте јаболков оцет, сок од лимон и мед. Промешајте и оставете да се излади. По желба може да додадете и сечкан ѓумбир.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Здравје

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Read more

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Read more
 

Магазин

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе