ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2022

Наполи со непристојна понуда до Јунајтед за Роналдо

Управата на Наполи или намерно сака да го саботира заминувањето на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, или со омаловажување гледа кон своите колеги од англискиот клуб - барем според она што го понудиле за реализација на трансферот.

Наполи прифаќа да го потпише Роналдо од Манчестер Јунајтед, но само доколку англискиот клуб продолжи да му ја исплаќа целата плата на Португалецот, згора на тоа Англичаните да го платат и данокот од 5% кон ФИФА и УЕФА кој е задолжителен при трансфери. Понуда која не е за верување дека луѓето од „Од Трафорд“ би ја прифатиле.

Дополнително, Наполи е согласен да го испрати својот напаѓач Виктор Осимхен во обратен правец, во Манчестер, но „Црвените ѓаволи“ за овој трансфер треба да искешираат 130 милиони евра. Претходно Де Лаурентис бараше 120, но колку Манчестер одолговлекува, толку искусниот преговарач ја зголемува сумата.

Во Италија ретко кој успеал да излезе на крај со Аурелио Де Лаурентис, обично зделките било со клубови, било со играчи, завршувале или по негово или не се реализирале.

Во случајов, Де Лаурентис всушност и не преговара директно со Манчестер, туку агентот Жорже Мендеш, кој го застапува Роналдо, има улога на „расипан телефон“.

Деновите до крајот на преодниот рок полека се намалуваат, а Роналдо и натаму е во потрага по клуб кој настапува во Лигата на шампионите. Пред некој ден доби негативен одговор и од Марсеј.

Наполи во Лигата на шампиони е во групата А заедно со Ајакс, Ливерпул и Ренџерс.

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Фудбал

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Read more

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Read more

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Читај повеќе
  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Читај повеќе

Академија Пандев се ребрендира во Брера Струмица

Читај повеќе

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Читај повеќе