Наполи заборави што е победа, Анчелоти ризикува да биде отпуштен

Тимот на Наполи продолжува да игра слабо во Серија А. Екипата на Карло Анчелоти го забележа седмиот натпревар без победа во калчо лигата.

Ѕвездите на Карло Анчелоти веќе девет последователни натпревари не знаат што е победа, откако имаат две реми во ЛШ, пет во Серија А и два порази во Шампионатот од 23 октомври.

Уште еден погрешен чекор на тимот, може да го чини Анчелоти губење на позицијата на клупата, затоа што не успева да ја извади својата постава од кризата.

Наполи е цели 17 бода зад лидерот Интер, заземајќи ја седмата позиција во првенството, со 21 поен.

Удинезе не победи во четири последователни натпревари, има 15 поени и остана на 14-то место.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Фудбал

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Read more

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Read more

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Read more

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more

Спорт

  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе