Направете сами: Новогодишната декорација не може да помине без снегулки

Украсувањето за новогодишните празници има долга традиција. За време на најубавиот период од годината, својот дом не можеме да го замислиме без елка во собата, новогодишно венче на вратата и снегулки на прозорците. Еве идеја како сами да направите снегулки дома.

Подгответе силиконски лепак, неколку стапчиња лепак, хартија за печење и шаблони.

Најдете шаблони со различен вид на снегулки. Доколку не можете да најдете, нацртајте ги сами и испринтајте ги.

Потоа, шаблонот покријте го со хартија за печење. Земете го силиконскиот лепак и поминувајте по шаблонот. Линиите треба да бидат дебели за да останат снегулките во еден дел. Кога ќе завршите со исцртување истурете светилки над нив. Оставете ги да се исушат.

Откако ќе се исушат, време е за декорирање.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе