Чек дис аут

Направете сами: Новогодишната декорација не може да помине без снегулки

4. декември 2019 - 13:57 | М.С.

Украсувањето за новогодишните празници има долга традиција. За време на најубавиот период од годината, својот дом не можеме да го замислиме без елка во собата, новогодишно венче на вратата и снегулки на прозорците. Еве идеја како сами да направите снегулки дома.

Подгответе силиконски лепак, неколку стапчиња лепак, хартија за печење и шаблони.

Најдете шаблони со различен вид на снегулки. Доколку не можете да најдете, нацртајте ги сами и испринтајте ги.

Потоа, шаблонот покријте го со хартија за печење. Земете го силиконскиот лепак и поминувајте по шаблонот. Линиите треба да бидат дебели за да останат снегулките во еден дел. Кога ќе завршите со исцртување истурете светилки над нив. Оставете ги да се исушат.

Откако ќе се исушат, време е за декорирање.

Коментирај